Datum |
Tävling |
Resultat |
17-18/12 |
Glentons Mästarmöte |
KVU 56kg 1: a Malin Olsson Falköpings ABK/Brottargymn. |
|
|
KVU 60kg 4: a Sofie Jörgensen Hässleholms ABK / Brottargymn |
|
|
KVU 65kg 1: a Malin Gredenwall Falköpings ABK / Brottargymn |
|
|
KVU 70kg 1: a Emma Weberg Falköpings ABK / Brottargymn |
|
|
KVU 70kg 2: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottargymn |
|
|
Kv 55kg 1: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn |
|
|
U58kg 2: a Andrè Jönsson Tyringe ABK / Brottargymn |
|
|
U 69kg 2: a Jesper Hultén Varbergs Bois / Brottargymn |
|
|
U 54kg 2: a Marcus Karlsson Lidköpings AS / Brottargymn |
|
|
U 76kg 1: a Morgan Hederstedt Hallstahammars BK / Brottargymn |
12/11 |
Kumlapokalen i Kumla |
U 76kg 1: a Jesper Hultén Varbergs BOIS / Brottargymn |
|
|
U 100kg 1: a Pierre Edlund Finspångs BK / Brottargymn |
12/11 |
Robbans Cup i Lidköping |
Kv 55kg 1: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn |
|
|
Kv 59kg 2: a Maria Brede Johanssen Kråkerøy / Brottargymn |
|
|
Kv 59kg 3: a Sofie Jörgensen Hässleholms ABK / Brottargymn |
|
|
Kv 72kg 1: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottargymn |
|
|
S 60kg 1: a Johan Johansson Lidköpings Atletsällskap / Brottargymn |
|
|
S 66kg 1: a Vahab Daneshvar Väsby BK / Brottargymn |
|
|
S 66kg 3: a Robin Larsson Kinna AK / Brottargymn |
5-6/11 |
Lilla Mälarcupen Västerås |
KVU 60kg 3: a Maria Brede Johnsen Krokeröy BF / Brottargymn. |
|
|
KVU 65kg 1: a Malin Gredenvall Falköpings ABK / Brottargymn |
|
|
KVU 70kg 1: a Emma Weberg Falköpings BK / Brottargymn |
|
|
KVU 70kg 2: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottargymn |
|
|
Kv 55 kg 2: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn. |
|
|
KV 63kg 1: a Cecilia Skoglund Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
U 54kg 1: a Marcus Carlsson LidköpingsAS / Brottargymn |
|
|
U 58 kg 3: a Andrè Jönsson Tyringe ABK / Brottargymn |
|
|
U 69kg 2: a Jesper Hultén Varbergs BoIS BK / Brottrgymn |
|
|
U 76kg 2: a Morgan Hederstedt Hallstahammars BK / Brottargymn |
|
|
J60kg 1: a Johan Johansson Lidköpings AS / Brottargymn |
|
|
J66 kg 1: a Vahab Daneshvar Väsby BK / Brottargymn |
|
|
J66 kg 2: a Robin Larsson Kinna BK / Brottargymn |
23/10 |
Folkbladetpokalen Finspång |
Kvu 60kg 1: a Sofie Jörgensson Hässleholms ABK / Brottargym. |
|
|
KvU 60kg 2: a Malin Olsson Falköpings ABK |
|
|
U 76kg 1: a Morgan Hederstedt Hallstahammars BK / Brottargym |
|
|
U 76kg 3: a Jesper Hultén Varbergs BoIS/ Brottargymn |
8/10 |
Hallsbergsträffen, Hallsberg |
U 69kg 1: a Jesper Hultén Varbergs Bois / Brottargymn |
|
|
U85kg 1: a Morgan Hederstedt Hallstahammars BK / Brottargymn |
8/10 |
Björnen Cup Norrköping |
KVU 60kg 1: a Maria Brede Johnsen Kråkerøy BK / Brottargymn |
|
|
KV 55kg 2: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn |
|
|
KV 63kg 2: a Malin Gredenvall Falköping BK / Brottargym |
|
|
KV 72 kg 1: a Emma Weberg Falköpings BK / Brottargymn |
|
|
KV 72 kg 2: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottargymn |
|
|
U 69kg 1: a Andreas Sörli Domnarvets BK / Brottargymn |
|
|
U 85kg 1: a Pierre Edlund Finspångs BK / Brottargymn |
|
|
S 66kg 3: a Robin Larsson Kinna BK / Brottargymn |
1-2/10 |
Kolsvastädet i Kolsva |
KvU 60kg 1: a Sofie Jörgensen Hässleholms ABK / Brottargymn |
|
|
KvU 60kg 2: a Maria Brede Johansen Kråkerøy BK / Brottargymn |
|
|
KvU 65kg 1: a Malin Gredenvall Falköpings ABK / Brottargymn |
|
|
KvU 76kg 1: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottagymn |
|
|
KvU 76kg 2: a Emma Weberg Falköpings ABK / Brottargymn |
|
|
J 84kg 2: a Vahab Daneshvar Väsby BK / Brottargymn |
|
|
Kv 63kg 1: a Maria Brede Johansen Kråkerøy BK / Brottargymn |
|
|
Kv 63kg 2: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn |
|
|
Kv 72kg 1: a Cecilia Skoglund Domnarvets BK / Brottargymn |
|
|
Kv 72 kg 3: a Matilda Arvidsson Arboga AK |
|
|
Kv 72 kg 5: a Sofie Jörgensen Hässleholms BK / Brottargymn |
15-16/7 |
UVM i Tirana Albanien |
3: a 49kg Caroline Lövqvist Sverige (Gärds BK / Brottargymn) Grattis Carro! |
7-11/7 |
JVM Vilnius Litauen |
KvJ 3: a 63 kg Helena Allandi Sverige (Mölntorps IF / Brottargymn) Grattis Helena! |
|
|
Juni 55kg Johan Johansson Sverige (LAS / Brottargymn) 1förlust oplac |
|
|
Juni 60kg Vahab Daneshvar Sverige (Väsby BK / Brottargymn) 2vinster 1förlust |
18/6 |
UNM i Nykøbing Danmark |
2: a 49 kg Caroline Lövqvist Sverige (Gärds BK, Brottargymn.) |
|
|
2: a 65kg Lova Runesdotter Sverige (Arboga AK7 Brottningymn) |
10-11/6 |
Austrian Ladies Open |
63kg 3: a Helena Allandi Sverige (Mölntorps IF / Brottargymn) Bra kämpat! |
4-5/6 |
NM i Narvik |
55kg Johan Johansson Sverige (LAS / Brottargymn) oplacerad |
|
|
60kg Vahab Daneshvar Sverige (Väsby BK / Brottargymn) oplacerad |
|
Frankfurt Junior OpenTysklands GP |
74kg 5: a Jonas Nyberg Sverige (Oskarshamns BK / Brottargymn) |
14-15/5 |
Tysklands GP Dormagen Tyskland |
63kg 2: a Helena Allandi Sverige (Mölntorps IF / Brottningsgymn.) |
14/5 |
JNM Hässleholm |
55kg 1: a Johan Johansson Sverige (LAS / Brottningsgymn.) Grattis! |
|
|
60kg 1: a Vahab Daneshvar Sverige (Väsby BK / Brottningsgymn.) Grattis! |
|
|
74kg 2: a Jonas Nyberg Sverige (Oskarshamns IK / Brottningsgymn.) |
23-24/4 |
Souft Touch Open i Göteborg |
J 60kg 1: a Robin Larsson Kinna BK / Brottningsgymn. Grattis! |
|
|
J 60kg 3: a Johan Johansson Lidköpings AS / Brottningsgymn |
|
|
J 66kg 2: a Vahab Daneshvar Väsby BK / Brottningsgymn. |
|
|
KvJ 55kg 1: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottningsgymn Grattis! |
|
|
KvJ 63kg 1: a Helena Allandi Mölntorps IK / Brottingsgymn. Grattis! |
|
|
U 58kg 3: a Jesper Hultén Varbergs BOIS / Brottningsgymn |
|
|
U 76kg 2: a Morgan Hederstedt Hallstahammars BK / Brottnigsgymn |
|
|
KvU 49kg 1: a Carolin Lövkvist Gärds BK / Brottningsgymn Grattis! |
|
|
KvU 70kg 2: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottningsgymn. |
14/4 |
EM i Varna, Bulgarien |
Kv 63kg Helena Allandi – Nikola Hartman-Duenser Österrike Förlust 0-2 |
1-3/4 |
Senior-SM Stockholm |
Kv 51kg 1: a Carolin Lövqvist Gärds BK / Brottargymn. Stort grattis! |
|
|
Kv 51kg 2: a Amailia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn. |
|
|
Kv 59kg 2: a Cissi Skoglund Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
Kv 63kg 1: a Helena Allandi Mölntorps IK / Brottargymn Stort grattis! |
|
|
Kv 67kg 2: a Madelene Gärdskog Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
Kv 67kg 3: a Lova Runesdottter Arboga AK/ Brottningymn |
|
|
S 55kg 1: a Johan Johansson Lidköpings AS / Brottargymn. Stort grattis! |
|
|
S 60kg 1: a Vahab DaneshvarVäsby BK / Brottargymn Stort grattis! |
19-20/3 |
JSM i Göteborg |
J 55kg 1: a Jonas Johansson LAS / Brottargymn. |
|
|
J 60kg 1: a Vahab Daneshvar Väsby BK / Brottargymn. |
|
|
60kg 2: a Robin Larsson Kinna BK / Brottargymn. |
|
|
74kg 1: a Jonas Nyberg Oskarshamns BK / Brottargymn. |
|
|
Stort Grattis gubbar! |
12-13/3 |
KVU och KvJ, Gällivare |
KVU 1: a Carolin Lövqvist Gärds BK / Brottargymn. |
|
|
KVU 1: a Sofie Jörgensen Hässleholms ABK / Brottargymn |
|
|
KVU 1: a Lovali Runesdotter Arboga AK / Brottargymn |
|
|
KvJ 2: a 48kg Carolin Lövqvist Gärds BK / Brottargymn |
|
|
KvJ 2: a 51kg Amalia Varneson Bjuvs BK / Brottargymn |
|
|
KvJ 3: a 51kg Frida Lundström Hörby / Brottargymn |
|
|
KvJ 2: a 55kg Matilda Arvidsson Arboga AK |
|
|
KvJ 2: a 59kg Cecilia Skoglund Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
KvJ 1: a 63kg Helena Allandi Mölntorp BK / Brottargymn |
|
|
KvJ 2: a 67kg Madelene Gärdskog Hill Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
Stort Grattis Hela gänget !!!!!!!!!!!!!! |
6/3 |
Klippan Lady Open |
KvU 1:a 49kg Caroline Lövqvist Gärds BK / Brottargymn. |
|
|
KvU 3:a 52kg Sofie Jörgensen Hässleholms ABK / Brottargymn. |
|
|
KvU 2: a 65kg Lova Runesdotter Arboga AK / Brottargymn. |
6/3 |
USM i Gävle Grek.Rom |
U 1: a 58 kg Jesper Hultén Varbergs BOIS / Brottargymn. Stort grattis! |
19/2 |
Laxå juniorbrottningar |
63kg Ungd 1: a Jesper Hultén Varbergs BOIS / Brottargymn. |
19/2 |
Elit Brottningar i Falkenberg |
56kg K / u 1: a Sofie Jörgensen Hässleholms BK / Brottningsgymn. |
|
|
Kv 48 kg 1: a Carolin Lövqvist Gärds BK / Brottargymn |
|
|
Kv 51kg 1: a Frida Lundström Hörby BK / Brottningsgymn |
|
|
Kv 51kg 2: a Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottningsgymn. |
|
|
Kv 59 kg 2: a Cecilia Skoglund Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
Kv 63kg 1: a Helena Allandi Mölntorps IK / Brottningsgymn |
|
|
Kv 67kg 1: a Madelene Gärdskog-Hill Berguvens BK / Brottargymn |
|
|
Kv 67 2: a Lovali Runesdotter Arboga AK/ Brottargymn |
|
|
Sen 60kg 1a Robin Larsson Kinna BK / Brottargymn |
15-16/1 |
Ostens Minne i Arboga |
Ungdom 63kg 1: a Jesper Hultén Varbergs BOIS / Brottargymn. |
|
|
Ungdom 76kg 1: a Morgan Hederstedt HallstahammarsBK / Brottargymn. |
|
|
Kv 55kg1: en Amalia Varnesson Bjuvs BK / Brottargymn |
|
|
Kv 55kg 2: a Frida Lundström Hörby BK / Brottargymn |
|
|
Kv 63kg 1: a Helena Allandi Mölntorps BK / Brottargymn. |
|
|
Kv 63kg 2: a Cissi Skoglund Berguvens BK / Brottargymn. |
|
|
Kv 63kg 3: a Magdalena Lundborg Lidköpings AS / Brottargymn. |
|
|
Kv 72kg 1: a Madelena Gärdskog Hill Berguvens BK/ Brottargymn |
|
|
Kv 72kg 2: a Lova Runesdotter Arboga AK/ Brottargymn |