Datum |
Tävling |
Resultat |
8-9/12 |
Fristil SM U /J/S i Mora Orsa |
U 54kg 1: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymn |
|
|
U 58kg 1: a Jocke Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymn |
|
|
U 63kg 2: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningsgymns |
|
|
U 69kg 1: a Leo Östlund BK Athen / Brottningsgymn |
|
|
U 76kg 1: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymn |
|
|
U 76kg 3: a Jocke Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymn |
|
|
U 85kg 1:a Pontus Lundh Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 60kg 1: a Marcus Carlsson LAS / Brottningsgymn |
|
|
J 60kg 2: a Pierre Magnusson Arboga AK |
|
|
J 66kg 3: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningsgymn |
|
|
J 74kg 4: a Leo Östlund BK Athen / Brottningsgymn |
|
|
S 60 kg 2: a Marcus Carlsson LAS / Brottningsgymn |
|
|
S 66kg 2: a Andrè Jönsson Tyringe AoBK / Brottningsgymn |
10/11 |
Robbans Cup |
Kv 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 2: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
3-4/11 |
Lilla Mälarcupen |
U 54kg 2: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 58kg 2: a Joakim Lindegren Ungdomslandslaget / Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 1: a Lukas Nilsson Ungdomslandslaget / BK Viking / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Pontus Lund Ungdomslandslaget / Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 60kg 2:a Marcus Karlsson Lidköpings AS / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 56kg 2:a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 1:a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 1:a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
6/10 |
Björnen Cup |
U 63kg 1: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Christoffer Hellsing Örebro AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 76kg 3: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 100kg 1: a Pontus Lundh Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 60kg 1: a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60kg 1: a Markus Carlsson Lidköpings AS / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 63kg 2: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72 kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
29/9 |
Kolsvastädet |
U 63kg 2: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 1: a Lukas Nilsson BK Viking / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Christoffer Hellsing Örebro AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 3: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 4: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 76 kg 3: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 56kg 1: a Malin Andresson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 1: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
29/9 |
BK Ores GP |
S 60kg 3: a André Jönsson Tyringe AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60kg 4: a Markus Carlsson Lidköpings AS / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 3: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
23/8 |
KvJ VM Beijing Kina |
KvJ 67kg 3: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
26/6 |
KvJ EM Belgrade Serbien |
KvJ 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
12-13/5 |
CWC Köpenhamn |
U 63kg 1: a Lukas Nilsson BK Viking / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 1: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 3: a Christoffer Hellsing Örebro AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 59kg 2: a Amalia Varneson Arboga AK/ brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
21-22/4 |
Soft touch open Göteborg |
U 63kg 3: a Leonard Östlund Athén BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 3: a Christoffer Hellsing Örebro AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Pontus Lund Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 55kg 3: a Malin Olsson Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
1/4 |
Junior SM Tjejer Fagersta |
KvJ 55kg 1: a Amalia Varneson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
KvJ 55kg 2: a Malin Olsson Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
31/3 |
Ungdoms SM Tjejer Fagersta |
KvU 52kg 3:a Malin Andersson Borås BK/ Brottningymnasiet |
|
|
KvU 60kg 2:aEmma karlsson BK Baner/ Brottningsymnasiet |
31/3- 1/4 |
Junior SM Killar Eslöv |
J 55kg 2: a Markus Carlsson Lidköpings AS / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 84kg 3: a Pontus Lund Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
17-18/3 |
Senior SM i Göteborg |
Kv 51kg 3: a Amalia Varneson Arboga AK/ Brottninggymnasiet |
|
|
Kv 55kg 3: a Malin Olsson Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 59kg 3: a Sofie Jörgensen BK Velo / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 67kg 2: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
3-4/3 |
Klippan Lady Open |
Kv 51kg 5: a Amalia Varneson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
Kv 67kg 2: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
3-4/3 |
USM Grekisk Kiruna |
U 63kg 1: a Leonard Östlund Athén BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 63kg 3: a Lukas Nilsson BK Viking / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Christoffer Hellsing Örebro AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Pontus Lund Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
10/2 |
Elitbrottningarna i Falkenberg |
Kv 51kg 2: a Amalia Varneson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
kv 55kg 4: a Malin Olsson Falköpings AoBK / Brottargymnasiet |
|
|
Kv 67kg 2: a Emme Weberg Falköpings AoBK / Brottargymnasiet |
10-11/2 |
Lilla Maserträffen |
U 69kg 1: a Christoffer Hellsing Örebro AK / Brottargymnasiet |
|
|
J 74kg 1: a Andreas Sörlie Domnarvets BK / Brottargymnasiet |
27/1 |
Cup Klippan |
S 55kg 3: a Marcus Carlsson Lidköpings AS / Brottargymnasiet |
|
|
S 84kg 4: a Morgan Hederstedt Hallstahammars BK / Brottargymnasiet |
6/1 |
Vättercupen Huskvarna |
S 55 kg 1: a Marcus Carlsson Lidköpings AS / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60 kg 4: a Lukas Nilsson BK Viking / Brottargynmasiet |
|
|
KV 55 kg 1: a Amalia Varnesson Arboga AK/ Brottninggymnasiet |
|
|
KV 63 kg 2: a Sofie Jörgensen BK Velo / Brottargymnasiet |