Datum |
Tävling |
Resultat |
6/12 |
Junior SM i fristil Ö-vik |
J 60kg 2: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 66kg 3: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 74kg 1: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 96kg 2: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
5/12 |
Ungdom & Senior SM i fristil Ö-vik |
U 58kg 1: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 3: a Anton Hjelm Värnamo BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 100kg 1: a Mikael Nyberg Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 3: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 1: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 96kg 2: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
17/10 |
Folkbladet-Pokalen Finspång |
S 66kg 1: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
10/10 |
ÖIS GP Göteborg |
S 60kg 3: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 3: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsymnasiet |
9/10 |
Björnen Cup Norrköping |
KVU 65kg 1: a Ayda Delen BK Snar / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 2: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 3: a Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 1: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 63kg 2: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 100kg 1: a Mikael Nyberg Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 2: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
2/7 |
JEM Tbilisi Georgien |
J 84kg 17: e Pontus Lundh Sverige / Arboga AK/ Brottningsgymnasiet |
6-7/6 |
Veikko Rantanen Finland |
J 96kg 3: a Pontus Lundh Sverige / Arboga AK / Brottningymnasiet |
16-17/5 |
Nordiska Mästerskapen U & J Vantaa Finland |
J 66kg 3: a Lukas Nilsson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
KvU 60kg 1:a Ayda Delen BK Snar/ Brottningsgymnasiet |
|
|
KvU 60kg 2: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
25-26/4 |
Soft Touch Open Göteborg |
J 66kg 3: a Lukas Nilsson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
KVU 52kg 2: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 60kg 2: a Jenny Alland Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Anton Hjälm Värnamo BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 84kg 3: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
28-29/3 09 |
JSM för killar och tjejer i Sala |
J 84kg 2: a Pontus Lundh Arboga AK/ Brottningsgymnasiet |
|
|
J 74kg 3: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 60kg 3: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 72kg 1: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 51kg 2: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningasgymnasiet |
14-15/3 |
USM och KvUSM Helsingborg |
U 58kg 4: a Christian Jonsson Oskarhamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 4: a Anton Hjelm Värnamo BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Mikael Nyberg Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvU 52kg 3:a Amanda Nordenbrant Sösdala BK/ Brottninggymnasiet |
|
|
KVU 60kg 2: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvU 60kg 3:a Ayda Delen BK Snar/ Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 4: a Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
28/2-1/3 |
Senior SM i Stockholm |
Kv 63kg 3: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
7/2 |
Falkenbergs Elitbrottningar GP |
Kv 51kg 4: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 59kg 2: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 63kg 2: a Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 3: a Emma Karlsson BK Banér7/Brottningsgymnasiet |
|
|
S 55kg 4: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60kg 1: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 4: a Lukas Nilsson Arboga AK/ Brottninggymnasiet |
|
|
S 74kg 3: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 84kg 4: a Pontus Lundh Arboga AK/ Brottningymnasiet |
18/1 |
Ostens Minne Arboga |
KVU 52kg 2: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 60kg 2: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 2: a Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60kg 2: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 3: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 1: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 3: a Lukas Nilsson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
S74kg 4: a Anton Hjelm Värnamo BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 96kg 1: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 96kg 3: a Pontus Lundh Arboga AK/ Brottningymnasiet |
17/1 |
Ostens Minne Arboga |
U 69kg 1: a Anton Hjelm Värnamo BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 55kg 2: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 63kg 1: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 67kg 1: a Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 3: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
3/1 |
Vättercupen GP Huskvarna |
S 66kg 3: a Lukas Nilsson Arboga AK/ Brottningymnasiet |
|
|
S 74kg 4: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 3: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |