26-27/11 | Fristils SM i Kumla | U 54 kg 1:a Edwin Dominguez Arboga AK |
Edwins Sjunde raka Ungdoms SM samt att han fick VM-Klubbens stipendium för bästa Ungdomsbrottare vid detta SM | ||
J 55kg 1:a Edwin Dominguez Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
U 58kg 1:a Houssam Ali | ||
Gällivare SK/Brottningsgymnasiet | ||
U 58kg 3:a Christoffer Svensson | ||
BK Atle/Brottningsgymnasiet | ||
U 76kg 1:a Kim Stenberg | ||
Västerås BK/Brottningsgymnasiet | ||
J 60kg 3:a Christoffer Svensson | ||
BK Atle/Brottningsgymnasiet | ||
J 74kg 1:a Kim Stenberg | ||
Västerås BK/Brottningsgymnasiet | ||
12/11 | Robban Cup Lidköping | S 96kg 2:a Mikael Nyberg Arboga AK/Brottargymnasiet |
Kv 59kg 3:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
S 60kg 2:a Simon Erlandsson | ||
BK Pan/Brottningsgymnasiet | ||
Kv 55kg 2:a Amanda Nordenbrant | ||
Sösdala BK/Brottningsgymnasiet | ||
Kv 59kg 2:a Mikaela Haglund | ||
Varbergs Bois/Brottningsgymnasiet | ||
5/11 | Lilla Mälarcupen Västerås | Kv 63kg 4:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet |
Kv 63kg 3:a Mikaela Haglund | ||
Varbergs Bois/Brottningsgymnasiet | ||
8/10 | ÖIS GP Göteborg | S 55kg 2:a Houssam Ali |
Gällivare SK/Brottningsgymnasiet | ||
S 55kg 4:a Christoffer Svensson | ||
BK Atle/Brottningsgymnasiet | ||
S 60kg 3:a Simon Erlandsson | ||
BK Pan/Brottningsgymnasiet | ||
1/10 | Björnen Cup Norrköping | Kv 67kg 4:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet |
Kv 55kg 1:a Amanda Nordenbrant | ||
Sösdala BK/Brottningsgymnasiet | ||
S 60kg 2:a Houssam Ali | ||
Gällivare SK/Brottningsgymnasiet | ||
S 84kg 3:a Kim Stenberg | ||
Västerås BK/Brottningsgymnasiet | ||
24/9 | Hammarslaget Hallstahammar | U 58kg 1:a Houssam Ali |
Gällivare SK/Brottningsgymnasiet | ||
J 74kg 1:a Kim Stenberg | ||
Västerås BK/Brottningsgymnasiet | ||
9/8 | Ungdoms EM | U 50kg Opl Edwin Dominguez |
Arboga AK/ Sverige | ||
2/7 | GP- Final Eslöv | Kv 59kg 2:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet |
2/7 | Refik Memisevic Brale | U 50kg 1:a Edwin Dominguez |
Serbien | Arboga AK/ Sverige | |
13-15/5 | Nordiska Mästerskapen Tallin | U 50kg 1:a Edwin Dominguez Arboga AK/ Sverige/Brottargymnasiet |
U 54kg 3:aChristoffer Svensson BK Atle/Brottningsgymnasiet | ||
U 58kg 1:a Simon Erlandsson BK Pan/ Brottningsgymnasiet | ||
U 58kg 2:a Anton Ekefäll Värnamo BK/ Brottningsgymnasiet | ||
KvU 60kg 2:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
30/4-1/5 | Soft Touch Open Göteborg | U 54kg 2:a Edwin Dominguez Arboga AK |
KvJ 55kg 4:a Amanda Nordenbrant Sösdala BK/ Brottningsgymnasiet | ||
KvJ 59 kg 1:a Mia Grönroos BK Snar/ Brottningsgymnasiet | ||
KvJ 63 kg 1:a Micaela Haglund | ||
Varbergs Bois/ Brottningsgymnasiet | ||
U 54kg 1:a Christoffer Svensson BK Atle/ Brottningsgymnasiet | ||
U 58kg 2:a Simon Erlandsson BK Pan/ Brottningsgymnasiet | ||
U 69kg 3:a Kim Stenberg Västerås BK/ Brottningsgymnasiet | ||
9-10/4 | Ungdoms SM Boden | U 50kg 1:a Edwin Dominguez Arboga AK/Brottargymnasiet |
KvU 65kg 2:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
U 54kg 2:a Christoffer Svensson BK Atle/ Brottningsgymnasiet | ||
U 58kg 1:a Anton Ekefäll Värnamo BK/ Brottningsgymnasiet | ||
U 58kg 3:a Simon Erlandsson BK Pan/ Brottningsgymnasiet | ||
19-20/3 | Junior SM Ystad | J 55kg 3:a Edwin Dominguez Arboga AK/Brottargymnasiet |
J 96kg 2:a Mikael Nyberg Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
KvJ 59kg 2:a Jenny Allandi Arboga AK/brottargymnasiet | ||
KvJ 2:a Amanda Nordenbrant Sösdala BK/ Brottningsgymnasiet | ||
KvJ 59kg 3:a Micaela Haglund Varbegs Bois/ Brottningsgymnasiet | ||
26-27/2 | SM i Arboga | S 55kg 5:a Edwin Dominguez Arboga AK |
S 96kg 5:a Mikael Nyberg Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
Kv 59kg 1:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
S 55kg 5:a Christoffer Svensson BK Atle/ Brottningsgymnasiet | ||
S 60kg 5:a Simon Erlandsson BK Pan/ Brottningsgymnasiet | ||
S 60kg 5:a Christian Jonsson Oskarshamns BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 51kg 2:a Amanda Nordenbrant Sösdala BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 51kg 4:a Alexandra Lindén Norrköpings BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 63kg 3:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
5/2 | Falkenbergs Elitbrottningar GP | Kv 59kg 3:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet |
S 60kg 4:a Anton Ekefäll Värnamo BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 51kg 4:a Alexandra Lindén Norrköpings BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv63kg 2:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
S 96kg 4:a Mikael Nyberg Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
22/1 | Cup Klippan GP | Kv 59kg 3:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet |
Kv 55kg 3:a Mia Grönroos BK Snar/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 59kg 4:a Michaela Haglund Varbergs Bois/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 63kg 2:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
16/1 | Ostens Minne Arboga | S 120kg 1:a Mikael Nyberg Arboga AK/Brottargymnasiet |
KvU 70kg 1:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
S 66kg 4:a Christian Jonsson Oskarshamns BK | ||
S 74kg 2:a Tobias Söderberg Norrköpings BK/ Brottningsgymnasiet | ||
S 74kg 4:a Kim Stenberg Västerås BK/ Brottningsgymnasiet | ||
U 54kg 1:a Edwin Dominguez Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
Kv 67kg 1:a Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
U 58kg 1:a Christoffer Svensson BK Atle/ Brottningsgymnasiet | ||
15/1 | Ostens Minne Arboga | U 63kg 1:a Simon Erlandsson BK Pan/ Brottningsgymnasiet |
U 63kg 2:a Anton Ekefäll Värnamo BK/ Brottningsgymnasiet | ||
U 76kg 1:a Kim Stenberg Västerås BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 55kg 1:a Amanda Nordenbrant Sösdala BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 55kg 2:a Alexandra Lindén Norrköpings BK/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 59kg 2:a Mia Grönroos BK Snar/ Brottningsymnasiet | ||
Kv 67kg 2:a Thilda Johansson BK Enig/ Brottningsgymnasiet | ||
S 55kg 3:a Edwin dominguez Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
S 96kg 4:a Mikael Nyberg Arboga AK/Brottargymnasiet | ||
8/1 | Vättercupen GP Huskvarna | Kv 59kg Jenny Allandi Arboga AK/Brottargymnasiet |
S 60kg 4:a Simon Erlandsson BK Pan/ Brottningsgymnasiet | ||
Kv 51kg 3:a Alexandra Lindén Norrköpings BK/ Brottningsgymnasiet
|