Datum |
Tävling |
Resultat |
7/12-08 |
Junior SM fristil i Klippan |
J 74kg 1: a Leonard Östlund BK Athén / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 74kg 3: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningymnasiet |
|
|
J 96kg 2: a Pontus Lunde Arboga AK/ Brottargymnasiet |
6/12-08 |
Ungdom & Senior SM fristil Klippan |
U 58kg 4: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 63kg 1: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 2: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 96kg 3: a Pontus Lundh Arboga AK/ Brottargymnasiet |
8/11-08 |
Robban Cup GP Lidköping |
S 60kg 4: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 78kg 3: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
1-2/11-08 |
Lilla Mälarcupen Västerås |
U 63kg 1: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 2: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 84kg 1: a Pontus Lundh Arboga AK/ Brottargymnasiet |
|
|
KVU 76kg 1: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
18/10-08 |
Folkbladet Pokalen Finspång |
U 63kg 2: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 1: a Anton Hjälm Värnamo BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Tobias Söderberg IFK Linköping / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 2: a Daniel Molin Arboga AK |
|
|
KVU 56kg 1: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 60kg 1: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
11/10-08 |
ÖIS GP Göteborg |
S 84kg 4: a Pontus Lundh Arboga AK/ Brottargymnasiet |
|
|
Kv 72kg 2: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
4/10-08 |
Björnen Cup Norrköping |
KVU 52kg 1: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 2: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 63kg 1: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 2: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 3: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningsgymnasiet |
27/9-08 |
Kolsva Städet Kolsva |
U 63kg 4: a Christian Jonsson Oskarshamns BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 1: a Tobias Söderberg IFK Linköping / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 76kg 1: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 56kg 1: a Alexandra Lindén IK Björnen / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 1: a Jenny Allandi Västerås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 2: a Johanna Löpare Kiruna SK / Brottningsgymnasiet |
9-10/5-08 |
CWC 2008 Köpenhamn |
U 63kg 1: a Joakim Lindegren Viskafora AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 55kg 2: a David Enocksson Arboga AK |
|
|
S 60kg 3: a Markus Carlsson Lidköpings AS / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg3: en Lukas Nilsson BK Viking / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 84kg 3: a Pontus Lundh Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
19-20/4-08 |
Soft Touch Göterborg |
KVU 56kg 3: a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 70kg 2: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 2: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 66kg 4: a André Jönsson Tyringe AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 84kg 2: a Pontus Lundh Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
30/3-08 |
SM KvJ Arboga |
KvJ 55kg 3: a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 59kg 2: a Malin Olsson Falköpings AoBK / brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 72kg 3: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
KvJ 78kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
29/3-08 |
SM KVU Arboga |
KVU 56kg 3: a Malin Andresson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 70kg 1: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
29-30/3-08 |
JSM Kungsbacka |
J 55kg 4: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 84kg 3: a Pontus Lundh Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
J 84kg 4: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
15-16/3-08 |
SM Grek S & Kv BK Ore |
Kv 67kg 3: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
KV 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
8-9/3-08 |
FT Cupen Falköping |
U 85kg 1: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 2: a André Jönsson Tyringe AoBK / Brottningsgymnasiet |
1-2/3-08 |
Ungdoms SM Grek |
U 54kg 1: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 63kg 2: a Joakim Lindegren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Joakim Övferman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
9/2-08 |
Elitbrottningarna Falkenberg |
Kv 55kg 3: a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 67kg 3: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 55kg 3: a Daniel Molin Arboga AK |
26/1-08 |
Cup Klippan |
S 55kg 4: a Tim Tuvestam Klippans BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60kg 4: a Joakim Lindergren Viskafors BK / Brottningsgymnsiet |
|
|
S 66kg 2: a Anders Hallbäck-Sunne Eslövs AI / Brottningsgymnsiet |
12-13/1-08 |
Ostens Minne |
Kv 55kg 2: a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 67kg 2: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
Kv 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 63kg 3: a Joakim Lindgren Viskafors AK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 69kg 2: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
U 85kg 1: a Kalle Persson BK Pan / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 56kg 1: a Malin Andersson Borås BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
KVU 65kg 1: a Emma Karlsson BK Banér / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 60kk 2: a David Enocksson Arboga AK |
|
|
S 66kg 1: a André Jönsson Tyringe AoBK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 66kg 2: a Lukas Nilsson BK Viking / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 74kg 1: a Petter Krieger Arboga AK |
|
|
S 74kg 2: a Kalle Andersson Arboga AK |
|
|
S 74kg 3: a Joakim Öfverman Hallstahammars BK / Brottningsgymnasiet |
|
|
S 96kg 2: a Pontus Lund Västerviks BK / Brottningsgymnasiet |
5/1-08 |
Vättercupen Huskvarna |
Kv 72kg 1: a Emma Weberg Falköpings AoBK / Brottningsgymnasiet |